Anasayfa

Mehmet Yiğiner, "Bazı gruplar 'Hırsız başkan' diye bağırdılar.

Mehmet Yiğiner,
access_time2019-05-22 18:55:00

Mehmet Yiğiner, "Bazı gruplar 'Hırsız başkan' diye bağırdılar.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, "Bazı gruplar 'Hırsız başkan' diye bağırdılar. Ne hırsızlığımızı görmüşsünüz? Ne vardı da neyi çalacaktık" dedi.

Kendilerinin göreve geldiğinde kulübün içler acısı bir durumda olduğunu vurgulayan Yiğiner " 'Amatöre kesin düşer' denilen bir kulüptü. 70 milyon dolar bir borç vardı. Bu şartlarda biz göreve geldik. Bu sürede hem borç ödedik, hem de iki kez şampiyonluk yaşayıp, takımımızı Süper Lig'e çıkardık" diye konuştu.
Mehmet Yiğiner, başkent ekibinde son dönemde yaşananların sadece Ankaragücü'nün problemi olmadığını ifade etti.

Başkan Yiğiner, şunları söyledi:

"Türk kulüplerinin problemi. Kapanan kulüplere baktığınızda altında yatan sebepler bunlardır. Biz hiç tarihimizde Sivasspor'u yenmemişiz. İlk kez Sivasspor'u bu maçta 3-1 mağlup ettik. Her şey gayet güzel. Biz takdir edilmeyi beklerdik. Türkiye'de şu var. Biletler basılıyor, taraftarlara veriliyor. Taraftarlar biletleri satıyordu. Biz göreve gelince bu bilet satma olayını kaldırdık. Bundan rahatsız olan kesimler oldu. Bu nedenle taraftarlarla bir sürü olaylar yaşadık. Bunu aştık. Taraftarlarımızın yüzde 95'inde hiçbir problem yok. Yüzde 5 bu olayların içinde.

Taraftarların parayla bağırttırıldığını belirten Yiğiner, "Bizden otobüs parası alıyor. Bir gruba 5 bin lira veriyorsun adam en son '10 bin lira vereceksin' diyor. Artık tehditvari duruma geldi. Bunları parayla bağırttırıyorlar. Kayseri'ye giderken otobüs parası vermedim. Çünkü belediyelerden de para almışlar. Belediyelere teşekkür ettikten sonra kıyamet koptu. Para vermeyince taraftarları kışkırtıyor ve üzerimize salıyor" ifadelerini kullandı.

Makine Kimya Endüstrisi'nin (MKE) sponsorluk ücretini bu sene ödemediğini hatırlatan Yiğiner, görüşlerini şöyle aktardı:

"Bugüne kadar ne söz vermişsek yerine getirdik. Bize böyle bağırıp bizden para alacağını sananlar, bizi yıldıracağını sanan satılıklara da mümkün değil, bu kulübü bırakmayız. Bu Türk futbolunun bir sıkıntısı ve problemidir. Ankara'da çözüldü mü, çözülmek üzeredir. Zaten cılız insanlar. Para vermeyince statta posta koyuyorlar. Kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar. Kulübü ele geçirmek için bunları kullanıyorlar. Tüm bunları aşacağız. Gerçek taraftarlar bu olaylara üzülüyorlar. Bu ayrık otlarını sistem dışına çıkartacağız."


Başkan Yiğiner, bu sezon başında yaşanan ekonomik sıkıntıların gelecek sezonda da yaşanacağını savundu.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz